Xanthos Travel

Harita (enlem, boylam)36.200065, 29.641573

Kaş’ın en profesyonel acentalarından olan Xanthos, 2004 yılından bu yana değişmeyen profesyonellikleri ile Kaş tatilini unutulmaz kılacak turlar düzenliyorlar. 

İşin başında Sefer Bey var. Sefer Bey’in bunca zamandır titizlikle düzenlediği turların en püf noktası, ekibinin arkeologlardan ve profesyonel rehberlerden oluşması yatıyor. Hal böyle olunca, güvenilir, temiz, gürültü kirliliğinden uzak yaptıkları turlar yerli ve yabancı turistlerin tercih sebebi oluyor.

Batı Toros Dağlarının eteklerinden inen bol oksijenli havada; Likya yolu trekking rotaları, Antik Likya koylarında deniz kanosu, Gömbe Yaylasında ve Saklıkent’te jip safari, dalış, Hacıoğlan ve Kıbrıs Kanyonlarında kanyon geçişi, yamaç paraşütü, özel gulet gezileri, Sedir ormanın arasında sizi keşfe çıkaracak dağ bisikleti rotaları, Myra/Arycanda/Xanthos/Kekova/Tlos/Letoon/Patara/St. Nicolas’a kültür turları, günübirlik Meis Adası turları, Eşen Nehri’nde nehir kanosu gibi anılarda uzun süre yer edecek birbirinden keyifli turlar organize ediyorlar. 


Kekova-Batık Şehir tekne turunda, arkeolog Baran Bey; Batık Kenti, Simena Kalesi’ni ve köyünü, Korsan Mağarasını, Aperlai Antik Kenti’ni, pırıl pırıl Akvaryum Koyu’nu, Tersane Koyu’nu, Gökkaya Koyu’nu, Burç Koyu’nu tüm ayrıntılarıyla gezdiriyor, anlatıyor. Kekova; dünyada eşi benzeri olmayan çok özel bir yer. Sabah 09:30’dan akşam 18:30’a kadar süren bu dolu dolu programda hem tarihi hem de doğal güzelliklerle saatlerin yavaş çalıştığı bir ortamda olacaksınız. Kahvaltı, öğle yemeği, transfer ve rehber ücreti dahil olan Kekova tekne turuna, maksimum 28 kişi ile çıkıyorlar Üçağız’dan. Arkeolog Baran Bey’in önderliğindeki bu programı kaçırmamanızı özellikle tavsiye ediyorum. 

"Xanthos Travel" 2755 defa görüntülenmiştir