Xanthos Travel

Harita (enlem, boylam)36.200065, 29.641573
2005 yılında kurulan Xanthos Travel, bünyesinde çeşitli günlük turlar yaptırıyor. Tekne turu, kano turları, jeep safari, yürüyüş ve bisikletle yapılan turlar başlıcaları.

Turlarına hep diğerlerinden farklı bir detay katmaya çalışıyorlar, kişi sayılarını maksimumdan aşağı tutuyor, bazen parkuru tersten yaparak kalabalığa girmiyorlar. 55 kişi kapasiteli tekneleri Üçağız'dan hareket ediyor. Tur, maksimum 30 kişiyle sınırlanıyor. 

Xanthos'un jeep ile Saklıkent Turu, kendilerini diğer turlardan hem rota hem tarz olarak ayırmış, bir butik tur havasında. Diğerlerinden farklı sabah önce Kaputaş plajına gidiliyor. Burada verilen 1 saat yüzme molasından sonra kahvaltı için diğer turlar Üzümlü Köyüne götürürken, onlar Palamut Köyünde bir at çiftliğine götürüyor. Böylece tur kalabalığına girmemiş oluyorsunuz. Orada pişili bir köy kahvaltısı bekliyor sizi. Sonra rehber eşliğinde Saklıkent kanyonunu gezdiriyorlar. Kanyondan sonra jeep ile Gizli şelaleye gidiliyor. Burada 1 km kadar bir su yatağından yürüyerek muhteşem  şelaleye varıyorsunuz. Şelalenin altına girmek ayrı bir keyif. Şelaleden sonra yer sofrasında oturalan otantik bir öğle yemeği molası veriliyor. 
Yemekten sonra isteyenler özel rafting turuna katılabilirler. Jeep, onları turun son bulduğu yerden alıp yola devam ediyor. Sırada karpuz ve çay molası var.  Son durak Patara plajı. İsteyen bu sırada antik kenti de gezebiliyor. Xanthos, katılanların enerjisine göre hareket edebilen, dolu dolu çok başarılı bir tur düzenliyor, tavsiye edilir.
"Xanthos Travel" 1875 defa görüntülenmiştir