Tavsiyeler

- Kaş'tan kalkan bir tekne ile Kekova turu yapmak olmazsa olmazlardan. Diğer günlerde de Saklıkent Jeep Safari deneyebilirsiniz.


-Kaş'ın en iyi kruvasanları N8 Bakery Cafe'de.


- Akşamları Uzunçarşı etrafındaki meyhane ve yemek sonrası barlarda vakit geçirmeden Kaş tatili olmaz.


- Eğer merkezin kalabalığından uzaklaşmak isterseniz, bir akşam yemeğinizi günbatımı vakti, Büyük Çakıl Plajında yemelisiniz. Çakıl taşlarının üstüne, denizin hemen dibine konulmuş masalarda, dalga sesleri ve her gün başka renklerle batan akşam güneşi eşliğinde yemek yemek unutulmaz bir anı olacaktır. 


- Gün batımını seyretmek bir gelenek Kaş'ta. Gün batımını en iyi seyredebileceğiniz noktalar: Büyük Çakıl Plajı, Antik Tiyatro ve mendirek. Bir de manzara açısından gün batımı için uğranılan klasikleşmiş mekânlar var: Dejavu, Queen, Derya Beach gibi...


- Denize girmek için Kaş Limandan kalkan kayıkla gidilen Limanağzı'na mutlaka uğrayın. Burada hizmet veren birbirinden farklı beach bulunuyor. Hangisine isterseniz oraya yanaşıyor kooperatif kayığı. Sanki bir adaya gider gibi...


- Kaş Marina, Kaş'ın şüphesiz en ferah, en temiz ve düzenli ortamı. Merkezin kalabalığından sıyrılmak isterseniz kendinizi buraya atmalısınız. Marinadaki restoranlar kahvaltıdan akşam yemeğine kadar açıklar. Güzel müzik dinleyeceğiniz Oxygen Pub'a da uğramadan dönmeyin derim.


-Hideaway Hotel'in terasında, nefis bir manzara eşliğinde Uzak Doğu mutfağı deneyimlemek isterseniz; Renk'in Koi Sushi isimli mekânı doğru adres kesinlikle. Somon tartar özellikle denenmeli... 


- Kaş etrafında görülecek birçok önemli antik kent ve müze bulunuyor. Vaktiniz varsa bunlardan birkaçını ziyaret etmenizi öneririm. O zaman en hesaplısı Müze Kart almak olacaktır. 60 TL vererek herhangi bir müze gişesinden kolayca Müze Kart alabiliyorsunuz. Bu kartla 1 yıl boyunca Türkiye'deki tüm müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz. Aynı ören yerine yılda iki defadan fazla girişlerde; tekrardan Müze Kart almak gerekiyor.


- Vizeniz varsa Kaş'tan 20 dakika uzaklıktaki Yunan Adası Meis'e mutlaka gidin. Çok şirin, küçük bir ada, günübirlik bir ziyaret ile her yerini görmek mümkün. 2024 yılında, Yunanistan adalarına kapıdan vize ile girmek de mümkün. Kapıda vize almak için, minimum 5 gün önceden tüm evrakları hazırlamış olmak gerekiyor.


- Kaş amfi tiyatro özellikle gün batımında kendi içkinizi alıp oturabilme imkanı sunan özel bir yer.


-Tatlı deyince O'lala Cafe'nin tatlılarına mutlaka şans verin bence. Sinem malzeme seçimindeki kalitesi, özel reçete pastaları (vegan, raw gibi) ile kısa sürede Kaş'ın en beğenilen mekânı oldu bile. Medovik pastası çok lezzetli. 


-Müdavim mekânı Manos Grek Taverna'ya gitmişken mutlaka deniz ürünlü saganakisini deneyin derim. 


-Kaş'ta şık ve özel bir akşam yemeği deneyimi yaşamak isterseniz de; Capra Çukurbağ, Taşra Restaurant ve Maya Steak House'a -önceden rezervasyon yaptırarak- gitmenizi tavsiye ederim. BENCE:


- Kaş'ın eski barlarından Dejavu, Dj Anıl'ın çaldığı kaliteli rock, alternatif müzikler ile bence sadece Kaş'ın değil Türkiye'nin en iyi müzik dinleyebileceğiniz yerlerinden biri.


- Gagarin eskilerden iyi pop şarkıları çalan, ortamı hem dans etmelik, hem takılmalık özel mekanlardan biri. Kaş'a gelenlerin geceyi noktaladıkları mekân olma ünvanını da koruyor yıllardır.


- Merkezdeki Aysun Pastane'nin tahinli katmeri gibisini başka hiçbir yerde yemedim.


- Butka'nın ev yemekleri üstüne yok bence.


- Papilio özel tasarım kıyafetleri ve ambiansı ile görülesi bir dükkan.


- Lal Atelier, minimalist, geometrik takı sevenler için bir vaha.


- Cuma günleri merkezde kurulan açık pazarda Kaşlı kadınların açtıkları gözlemelerden mutlaka yiyin.


- Mavi Bar, duvarlarında 30 senelik posterleri, değişmeyen DJ 'i, renkli sandalyeleri ile tam bir Kaş klasiği, mutlaka uğrayın.


- Hold&Bite'ın yaptığı her şey çok lezzetli, mutlaka uğrayın.


- Tzatziki Meyhane, Kaş merkezde , anne ve iki kızının sizi misafir gibi ağırladığı çok keyifli, harika mezeleri olan bir meyhane.


- Efsane Kaş Tava dondurma deyince, Ehlikeyf Restoranı bulun, onun önünde tüm şovu ile birlikte deneyimleyin.


- Pişi severler, ismi pişi olan tek kahvaltı mekanını bulun, pişiye doyun.


- Merkezde hamam, masaj ve sağlıklı içecekler keyfi için Payam Spa,Welness&Drinks'e uğrayın.


- Kaş'ta aktivite deyince Bougainville, Tatil Sihirbazı ve Mavi Kaş acenteleri yılların deneyimi ile fark yaratıyorlar.
KAŞ GERÇEKLERİ:


-Kaş'taki elektrikli şarj istasyonları: Setur Marina'da AC girişli şarj istasyonu, Çukurbağ Yarımadası'nda AC girişli şarj istasyonu ve Ağullu'da da DC girişli şarj istasyonu bulunuyor.


-Kalkan'daki şarj istasyonları: True Blue Hotel'de AC girişli şarj istasyonu bulunuyor.


-Kaş merkezin ve Kalkan merkezin girişinde birer tane benzin istasyonu bulunuyor. 


"Tavsiyeler" 20158 defa görüntülenmiştir