Tavsiyeler


- Kaş'tan kalkan bir tekne ile Kekova turu yapmak olmazsa olmazlardan. Diğer günlerde de Saklıkent Jeep Safari deneyebilirsiniz.

- -Akşamları Uzunçarşı etrafındaki meyhane ve sonrasında barlarda geçirmeden Kaş tatili olmaz.

- Eğer merkezin kalabalığından uzaklaşmak isterseniz, bir akşam yemeğinizi günbatımı vakti, Büyük Çakıl plajında yemelisiniz. Çakıl taşlarının üstüne, denizin hemen dibine konulmuş masalarda, dalga sesleri ve her gün başka renklerle batan akşam güneşi eşliğinde yemek yemek unutulmaz bir anı olacaktır.


- Gün batımını seyretmek bir gelenek Kaş'ta. Gün batımını en iyi seyredebileceğiniz noktalar Büyük Çakıl Plajı, Antik tiyatro ve mendirek. Bir de manzara açısından gün batımı için uğranılan klasikleşmiş mekanlar var, Dejavu, Derya Beach, Queen, Loop...

- Denize girmek için Kaş limandan kayıkla gidilen Limanağzı'na mutlaka uğrayın. İsteğinize göre beach'lerden birine yanaştıracak kayık sizi.

- Kaş Marina, Kaş'ın şüphesiz en ferah, en temiz ve düzenli ortamı. Merkezin kalabalığından sıyrılmak isterseniz kendinizi buraya atmalısınız. Marinadaki 2 restoran kahvaltıdan akşam yemeğine kadar açıklar. Ayrıca marinanın içindeki Pub'ta bazı akşamlar gayet kaliteli canlı müzik oluyor, kaçırmayın.

- Kaş etrafında görülecek bir çok önemli antik kent ve müze bulunuyor. Vaktiniz varsa bunlardan bir kaçını ziyaret etmenizi öneririm. O zaman en hesaplısı Müze Kart almak olacaktır. 60 TL vererek herhangi bir müze gişesinden kolayca Müze Kart alabiliyorsunuz. Bu kartla 1 yıl boyunca Türkiye'deki tüm müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz.


KAŞ GERÇEKLERİ

- Kaş Devlet Hastanesi, merkeze 6 km uzaklıkta bulunuyor. Merkezdeki sağlık ocağı benzincinin arkasında yer alıyor. Kaş'ta hepsi ana cadde üzerinde 4 eczane bulunuyor.

- Kaş Kültür Evi, Kaş'ın tarihi ve geçmiş ile ilgili kaynakların olduğu, devamlı sergilerin sunuldupu bir mekan. Meraklıların ilgisini çekecektir.
"Tavsiyeler" 4047 defa görüntülenmiştir