Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

  • Lokasyon  • Tesis Özellikleri

Kaş Civarında Camping, Bungalow, Pansiyon ve Oteller

Hem Kaş'a yakın olmak hem de merkezin kalabalığından uzak olmak isteyenler, Kaş civarında bir konaklama yeri seçebilirler. Bungalow, camping, taş bina olanakları ile doğayla daha iç içe olan bu tesisler Kaş'a uzun yıllardır gelenlerin tercihi oluyor genelde.

Kaş köylerinde son yıllarda çok revaçta olan köy otellerinin yaygınlaşmaya başladığı görülüyor. Köy ortamında kalmak, özellikle şehrin yoğunluğundan kaçıp kafa dinlemek isteyenlere ilaç gibi gelecek. Köyün patika yollarında yürüyüş yapmak, horoz sesleri ile uyanmak ve geceleri samanyolunu seyretmek lüksünüz olacak. Çoğunun havuzları da bulunuyor. Kaş otogardan tüm köylere minibüs seferleri oluyor. Bazen, tesisler de servis hizmeti veriyor. 

Kaş'a 1,7 km uzaklıktaki Büyük Çakıl plajının etrafında genelde camping ağırlıklı konaklama seçenekleri bulunuyor. 

Kaş limandan sadece tekne ile 20 dakikada gidilen Limanağzı konaklamak için çok özel bir nokta. Sit alanı olan koyda, denize sıfır 4 konaklama tesisi bulunuyor. Bu tesislerin beach'leri gün boyunca dışarıdan gelenlere açık. Ama akşam 7'den sonra koy size kalıyor.

 Kaş'tan 8 km uzaklıktaki Gökseki Mahallesi son yıllarda açılan konaklama tesisleri ile dikkat çekiyor. Yüksek bir noktada olduğu için tesisler deniz manzarasına hakim oluyor.

Kaş Marina'ya yakın tesisler de bu bölümde yer alıyor. Marina için yeni açılan yol bazı tesislerin denizle arasına girmiş. Kaş'a 15 dakika yürüme mesafesinde olan, 2-3 camping tesisi ve yeni-eski yapılan birkaç otel bulunuyor bu bölgede.

Kaş civarında konaklamak istiyorsanız merkeze kolayca gelip gidebilmek, etrafta bol bol dolaşmak ve farklı yerlerde denize girmek için kendi aracınızın olması daha iyi olacaktır.

Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

  • Lokasyon  • Tesis Özellikleri