Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar
Kaş'ta Nerede Yenilir

Kaş'ın kendine has özel bir mutfağı olduğu söylenemez. Yörede hayvancılık yaygın olduğu için, et restoranlarının ağırlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Kebap, pide çeşitleri yapan ve ocakbaşı tarzında bir çok restoran bulunuyor merkezde. Son yıllarda sayısı artan meyhanelerde, tipik zeytinyağlı meyhane mezeleri ve deniz ürünleri sunuluyor. 

Yörük kültürünün başlıca yiyeceği gözleme, Kaş'ta sıkça karşınıza çıkacak. Cuma günleri merkezde kurulan pazarda bir çok gözlemeci oluyor. Tabiki Kaş'lı kadınlar gözünüzün önünde kendileri açıyorlar gözlemeyi. Kendi pişirdikleri bazlama denilen ekmekle tost da yapıyorlar. 

Kaş'ın çifte kavrulmuş tahini çok özel. Kaş'ın köylerinde hala geleneksel yöntem ile taş değirmenlerde susam tahine çevriliyor. Bu tahinle yapılan tahinli katmerini Kaş'ta bazı pastanelerde bulabilirsiniz. 

Sokak lezzetleri olarak tava dondurması, buzlu badem, midye tava ve akşamları meydanda gözleme tezgahı ile yerini alan Şengül Abla sizi bekliyor. Tava dondurması Tayland kökenli bir lezzet. Şimdi oldukça yaygınlaşmış olsa da Kaş, Türkiye'de ilk yapıldığı yerlerden biri. O yüzden lezzetli örneklerini yemeniz mümkün.

Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar