Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Lokasyon
Kaş'ta Nerede Kalınır

Kaş'ta daha çok küçük otel, pansiyon, kamping, villa ve apart tarzında konaklama yerleri bulunuyor. Coğrafik yapısından dolayı, Antalya'nın diğer bölgelerinde olduğu gibi büyük otellerin ve tatil köylerinin yaygınlaşmadığı görülüyor. Bu da Kaş'ın kendine özgü, bohem, alternatif turizm anlayışınının temelini oluşturuyor.

Kaş'ta otel, küçük otel, pansiyon ve butik otellerin çoğu sadece oda-kahvaltı hizmeti veriyor. Bu durum, kahvaltıdan sonra etrafınızı dilediğiniz gibi keşfedebileceğiniz, bütün günü tesiste geçirmeyeceğiniz bir turizm anlayışı yaratmış. Kaş'ın zengin kültürel ve doğal yapısını keşfedebileceğiniz çeşitli turlar, denize girmek için farklı seçeneklerinizin olması bu anlayışı desteklemiş.

PANSİYONLAR: Kaş'ta her bütçeye uygun yer bulmak mümkün. Kaş pansiyonlarının çoğu Kaş'lı aileler tarafından kurulmuş ve turizmin ilk başladığı yıllardan kalma eski tesisler. Binalar ve odalar eski, ama çoğunun balkonlu odaları ve manzaralı terasları bulunuyor. Hepsi ailece işletilen ve misafir gibi ağırlandığınız yerler. Kaş'ta en ekonomik konaklayabileceğiniz yerler bu eski pansiyonlar. 2022 Kaş pansiyon fiyatları 600 TL'den başlıyor.

OTELLER: Kaş otellerinin bir kısmı uzun yıllardır hizmet veren, tipik şehir otelleri. Yani Kaş'ın yan yana binalardan oluşan, sıkışık şehir planlamasında kendine yer edinmiş, daha çok çatı terasları ile açık havada oturabileceğiniz oteller bunlar. Çoğu Kaş'ın yerlileri tarafından uzun yıllar önce kurulmuş. Son yıllarda açılan otellerin bir kısmı Kaş'a uzun yıllardır tatile gelen ve sonunda yerleşme kararı alan şehirliler tarafından açılmış. Bu otellerde dekorasyona daha özen gösterilmiş, daha konforlu ve butik tarzına odalar hazırlanmış. 2022 Kaş otel fiyatları 1000 TL'den başlıyor

APART sayısının son yıllarda arttığı görülüyor Kaş'ta. İçerisinde kendi yemeğinizi hazırlayabileceğiniz mutfakları ve çamaşır makinaları olan apartlar özellikle uzun konaklayacak ya da çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Bir çoğu otel standardında apart hizmeti veriyor. Yani oda temizliği sağlanıyor, havlu, temizlik ürünleri, mutfak için temel ihtiyaçlar karşılanıyor. Özellikle pandemi sonrası çok tercih edildiği için, apartlar eskisi gibi fiyat olarak otellerden daha ucuza gelmiyor. 2022 Kaş Apart fiyatları 1200 TL'den başlıyor.

CAMPING: Kaş'ta kendi çadırınızı kurabileceğiniz kamp-camping alanları da bulunuyor. Bu alanlar dışında çadır kurmaya izin verilmiyor. Çadırda kalmanın keyfini bilen gezginler Kaş'ın eski camping yerlerini iyi bilirler. 2022 Kaş camping - çadır ile konaklamada kişi başı ortalama fiyat 150 TL.

VİLLA: Kaş'ta villa kiralamak istiyorsanız  Kaşta Villam sitesinden yararlanabilirsiniz.

KAŞ KONAKLAMA YERLERİNİ LOKASYONA GÖRE AYIRDIM:

Kaş Merkezi bölümünde, Kaş'ın tam merkezindeki ve Küçük Çakıl'daki pansiyon, otel ve apartlar yer alıyor. Çok tepede olanlar dışında hepsi yürüme mesafesinde. Merkezin dik konumundan dolayı bazılarına varmak için yokuş çıkmanız gerekebilir.

Kısaca Yarımada diye bilinen Çukurbağ yarımadası, Kaş merkezin hemen bitişiğinde ama yazın yürüyerek gidip gelmenin pratik olmadığı bir uzaklıkta yer alıyor. Kaş Yarımadada'da genelde denize sıfır olan otellerde kalacaksanız bir aracınızın olması yerinde olacaktır. Diğer alternatif 20 dakikada bir kalkan minibüsler ve taksi kullanmak olacaktır.

Kaş Civarı bölümünde, geniş bir alana yayılmış, Kaş'ın yakın ve uzak çevresindeki, köylerindeki konaklama yerleri bulunuyor. Bazılarına minibüs ile ulaşmak mümkün olsa da, çok gizli köşelerde olanlara ancak kendi aracınızla ulaşabilirsiniz.

Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Lokasyon