Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

  • Lokasyon
Kaş'ta Nerede Kalınır

Kaş'ta daha çok küçük otel, pansiyon, villa ve apart tarzında konaklama imkanları bulunuyor. Coğrafik yapısından dolayı, Antalya'nın diğer bölgelerinde olduğu gibi büyük otellerin ve tatil köylerinin yaygınlaşmadığı görülüyor. 

Kaş'ta otel, küçük otel, pansiyon ve butik otellerin çoğu sadece oda-kahvaltı hizmeti veriyor. Bu, kahvaltıdan sonra etrafınızı dilediğiniz gibi keşfedebileceğiniz, bütün günü tesiste geçirmeyeceğiniz bir turizm anlayışını yaratmış doğal olarak. Kaş'ın zengin kültürel ve doğal yapısını keşfedebileceğiniz çeşitli turlar, denize girmek için farklı seçeneklerinizin olması bu anlayışı desteklemiş.

Kaş'ta her bütçeye uygun yer bulmak mümkün. Pansiyonların çoğu Kaş'lı aileler tarafından kurulmuş ve uzun yıllardır hizmet veriyorlar. Sadece basit klimalı, uygun fiyatlı odalar sağlıyor bir çoğu. Son yıllarda açılan otellerin çoğu Kaş'a yerleşen şehirliler tarafından açılmış. Dekorasyona ayrı bir önem verilmiş. Uzun konaklamalar için tercih edilen apartlar çok yaygın Kaş'ta. Özellikle arkadaş grupları ve çocuklu aileler tercih edebilirler. Bir çoğu otel standardında apart hizmeti veriyor. 

Kaş'ta konaklama yerlerini lokasyona göre ayırdım:

Merkez konaklama yerlerinin içinde Kaş'ın göbeği sayılan Küçük Çakıl, sıcaktan dolayı genelde araçla gidip gelinen Büyük Çakıl (1.7 km) ve limandan teknelerle gidilen Limanağzı'ndaki pansiyon ve oteller dahil.
Kısaca Yarımada diye bilinen Çukurbağ yarımadası, Kaş merkezin hemen bitişiği, ama yürüyerek gidip gelmek pek pratik değil. Kaş Yarımadada'daki otellerde kalacaksanız bir aracınızın olması yerinde olacaktır.
Kaş'ın köyleri ise geniş bir alana yayılmış durumda ve her ne kadar merkezden düzenli minibüs seferleri olsa da  kendi aracınızın olması iyi olacaktır.

Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

  • Lokasyon