Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Lokasyon
Kaş'ta Nerede Kalınır

Kaş'ta daha çok küçük otel, pansiyon, kamping, villa ve apart tarzında konaklama yerleri bulunuyor. Coğrafik yapısından dolayı, Antalya'nın diğer bölgelerinde olduğu gibi büyük otellerin ve tatil köylerinin yaygınlaşmadığı görülüyor. Bu da Kaş'ın kendine özgü, bohem, alternatif turizm anlayışınının temelini oluşturuyor.

Kaş'ta otel, küçük otel, pansiyon ve butik otellerin çoğu sadece oda-kahvaltı hizmeti veriyor. Bu durum, kahvaltıdan sonra etrafınızı dilediğiniz gibi keşfedebileceğiniz, bütün günü tesiste geçirmeyeceğiniz bir turizm anlayışı yaratmış. Kaş'ın zengin kültürel ve doğal yapısını keşfedebileceğiniz çeşitli turlar, denize girmek için farklı seçeneklerinizin olması bu anlayışı desteklemiş.

Kaş'ta her bütçeye uygun yer bulmak mümkün. Kaş pansiyonlarının çoğu Kaş'lı aileler tarafından kurulmuş ve turizmin ilk başladığı yıllardan kalma eski tesisler. Binalar ve odalar eski, ama çoğunun balkonlu odaları ve manzaralı terasları bulunuyor. Hepsi ailece işletilen ve misafir gibi ağırlandığınız yerler. Kaş'ta en ekonomik konaklayabileceğiniz yerler bu eski pansiyonlar.  2021 Kaş pansiyon fiyatları 400 Tl'den başlıyor.

Kaş otellerinin bir kısmı uzun yıllardır hizmet veren, tipik şehir otelleri. Son yıllarda açılan yeni otellerin bir kısmı Kaş'ın yerlileri tarafından bir kısmı Kaş'a uzun yıllardır tatile gelen ve sonunda yerleşme kararı alan şehirliler tarafından açılmış. Yeni otellerde dekorasyona daha özen gösterilmiş, daha konforlu ve lüks odalar hazırlanmış. 2021 Kaş otel fiyatları 600 TL'den başlıyor

Apart sayısının son yıllarda arttığı görülüyor Kaş'ta. İçerisinde kendi yemeğinizi hazırlayabileceğiniz mutfakları ve çamaşır makinaları olan apartlar özellikle uzun konaklayacak ya da çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Bir çoğu otel standardında apart hizmeti veriyor. Yani oda temizliği sağlanıyor, havlu, temizlik ürünleri, mutfak için temel ihtiyaçlar karşılanıyor. Fiyat olarak otellerden daha ucuza gelmiyor.

Kaş'ta kamp yapabileceğiniz alternatif kamp (camping) alanları da bulunuyor. Çadırda kalmanın keyfini bilen gezginler buraları es geçmemeli. 2021 çadır ile konaklamada kişi başı ortalama fiyat 100 TL.

KAŞ KONAKLAMA YERLERİNİ LOKASYONA GÖRE AYIRDIM:

Kaş Merkezi bölümünde, Kaş'ın tam merkezindeki ve Küçük Çakıl'daki pansiyon, otel ve apartlar yer alıyor. Çok tepede olanlar dışında hepsi yürüme mesafesinde. Merkezin dik konumundan dolayı bazılarına varmak için yokuş çıkmanız gerekebilir.

Kısaca Yarımada diye bilinen Çukurbağ yarımadası, Kaş merkezin hemen bitişiğinde ama yazın yürüyerek gidip gelmenin pratik olmadığı bir uzaklıkta yer alıyor. Kaş Yarımadada'da genelde denize sıfır olan otellerde kalacaksanız bir aracınızın olması yerinde olacaktır. Diğer alternatif 20 dakikada bir kalkan minibüsler ve taksi kullanmak olacaktır.

Kaş Civarı bölümünde, geniş bir alana yayılmış, Kaş'ın yakın ve uzak çevresindeki, köylerindeki konaklama yerleri bulunuyor. Bazılarına minibüs ile ulaşmak mümkün olsa da, çok gizli köşelerde olanlara ancak kendi aracınızla ulaşabilirsiniz.

Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Lokasyon