Pelin Hisarcıklılar Masaj Terapisti

Pelin için sadece masaj terapisti demek haksızlık olur. Koca dünyayı sığdırmış sanki 43 yıllık hayatına. Ama kırılma noktası 10 senelik kurumsal hayatına 2013'de son vermesi ile olmuş. 3 gün için geldiği Kabak Koyu, hem işi hem evi olmuş bundan sonra. 7 yaz burada çalışıp, kış ayları Tayland seyahatlerine başlamış. Ve her gittiğinde Chang Mai'da bir masaj eğitimi alarak kendini geliştirmeye devam etmiş. Eğitimlerine yoga ve mindfulness ile devam ediyor Pelin. 

Uzun yıllar yolda olunca bir düzen kurma ihtiyacı ile Kaş'a yerleşmiş pandemiden sonra. Kaş zaten sık sık geldiği bir yermiş. Pelin masaj seanslarını Kaş merkezde yaşadığı evinde veriyor. Verdiği masajlar yerde yapılabilen masajlar olduğu için mekan konusunda esnek, duruma göre sizin olduğunuz yere de gelebiliyor.

Bir Kaş tatiline katacağınız bundan daha güzel bir hediye olamaz, değerlendirin...

TETİK NOKTA MASAJI

 

Tetik nokta, kas dokusu içinde, bedende ağrıya sebep olan, bulunduğu kası kısaltıp esnekliğini azaltan kasılmış noktalardır. Duruş bozuklukları, çalışma koşulları ve kazalar, kasların aşırı zorlanmasına yol açarak vücutta kas düğümleri oluşturur. Bu düğümler çözülmedikçe, vücudun çeşitli yerlerinde ağrı, tutulma, uyuşma, güçsüzlük, fonksiyon bozuklukları gibi belirtiler gösterirler. Tetik Nokta Masajı bu düğümlerin açılmasına ve vücudun normal performansına kavuşmasına yardımcı olur.  Gergin kas şeritleri içindeki tıkanmış noktaları bulmak ve çeşitli baskı teknikleri ile (alıcının nefes ve farkındalığı ile birlikte) çözülmesini sağlamak tetik nokta masajı ile mümkündür.


 

GELENEKSEL THAI YOGA MASAJI

 

Thai masajı uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında tamamıyla doğal ve insan sağlığını hem zihinsel hem de bedensel yönden iyileştirmeyi amaçlayan bir uygulamadır. Teknik olarak; vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres  ile birlikte, eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır. Fiziksel hastalıkların, eklem ve kas problemlerinin giderilmesinde çok etkili bir masaj türüdür. Günümüzde fizyoterapistler tarafından uygulanan birçok teknik, Thai masaj kökenlidir. Seans sonunda kişi kendini yenilenmiş ve enerji kanallarının açılmış olduğunu hisseder.


 

 

REFLEKSOLOJİ

 

Refleksoloji, ayaklarda, tüm organlarınızın yansıma bölgelerinin olması prensibine dayanır. Bu bölgeler uyarıldığında vücudun iyileşme mekanizmaları harekete geçer. Hem akut, hem kronik rahatsızlıklarda etkili olan destekleyici bir terapidir. Baş ağrısı, sindirim ve bağışıklık sistemi, mensturasyon ve çeşitli sağlık sorunlarının rahatlatılmasında yardımcı olur.


Pelin Hisarcıklılar

Gleneksel Thai Yoga Masajı Sunshine Massage School   |   Chang Mai   |   Thailand 2016

Refleksoloji    Sunshine Massage School   |   Chang Mai   |   Thailand 2016

Tetik Nokta Masajı  Sunshine Massage School   |   Chang Mai   |   Thailand 2017

Yoga Eğitmenlik Eğitimi 200 Saat  Advayta Yoga / Zeynep Aksoy   |   2020
İleri Seviye Esneme Teknikleri Sunshine Massage School   |   Chang Mai   |   Thailand 2023


"Pelin Hisarcıklılar Masaj Terapisti" 6239 defa görüntülenmiştir