Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

  • Lokasyon  • Tesis Özellikleri

Kaş Yarımada'da Oteller

Kaş merkezin hemen yanında uzanan , araba ile 5 dakika mesafede olan Çukurbağ Yarımadası, 1960'lı yıllara kadar yerleşimin, elektrik ve suyun olmadığı bakir bir yermiş. Gazeteciler Cemiyeti'nin kendi üyeleri için birçok arazi satın almasıyla imara açılmış. Şimdi, üzerinde sadece villa tipi evlerin ve otellerin olduğu, dükkan olarak sadece bir bakkal ve bir restoranı olan kendine özgü bir tatil yeri.

Kaş'ın canlılığına 5 dakika uzaklıkta ama kuş, böcek ve dalga seslerini dinleyerek, sakin bir ortamda konaklamak isteyenler için yarımada en doğru adres. Yarımada'nın Kaş merkez tarafında konaklarsanız Meis Adası manzarası, Bucak denizi tarafında konaklarsanız muhteşem gün batımı manzarası bekliyor sizi.

Yarımada, konaklama açısından Kaş merkezden farklı bir tablo sergiliyor. Burada çok daha lüks, konforlu, genelde havuzu, özel plajı olan, bahçeli daha büyük oteller yer alıyor. Çoğunun önlerinde kendi beach'lerinin olması özel bir durum yaratıyor. 

Yarımadanın coğrafik yapısından dolayı tesisler genelde dik tepeler üzerine kurulu. O yüzden denize inmek için uzun merdivenler kullanılıyor. Bu da küçük çocuklu aileler ve çok yaşlılar için ideal bir durum değil.

Tesislerin genelinde oda kahvaltı konaklama yapılıyor. Ama bünyelerindeki tam teşekküllü restoranlardan gün boyunca yararlanmanız mümkün.  Bazılarının beach'leri yoğunluğuna göre dışarıdan misafir de kabul ediyor. 

Yarımada'da konaklayacakların, kendi araçlarının olması yerinde olacaktır. Ama olmazsa olmaz değil, taksi ya da minibüs ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çukurbağ Yarımadasındaki Abaküs Bakkal, haftanın 7 günü, sabah 8'den gece 12'ye kadar açık: 0242 836 18 01
Saat 19'dan sonra evlere servisleri de bulunuyor. Whatsapp üzerinden sipariş verebiliyorsunuz: 0506 957 25 49
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

  • Lokasyon  • Tesis Özellikleri