Albatros-Q Boat

Derinsu Yatçılık, hizmet sektöründeki 25 küsür yıllık deneyimini Kekova, Kalkan ve Patara tekne turlarına odaklamış profesyonel bir turizm şirketi. Albatros-Q isimli tekneleri de en yenileri, en gözdeleri. Kaş’ta eski limanda demir atmış Albatros-Q; yepyeni, pırıl pırıl, donanımı şık, 2022 el yapımı, 3 kabinli ahşap bir tekne. 

Albatros-Q Boat hem günübirlik hem konaklamalı turlar düzenliyor. Her odanın kendine ait banyosu, tuvaleti bulunuyor. Ve sere serpme yayılacağınız, konforlu minderlerden oluşan geniş bir güvertesi! Zaten zamanın çoğu güvertede kitap okuyarak, güneşlenerek, demlenerek huzur içinde geçiyor Albatros’ta…

Yeme/içme kısmı da Albatros’un tekne turlarını zenginleştiren ayrıntılardan. Teknede yemek isterseniz onu zevkle hazırlıyorlar, kardeş işletmeleri olan, Kaş’ın sevilen meyhanesi Maşuk’ta. Zeytinyağlı mezeler ve ara sıcaklar İlhan Şef’ten, ızgaralar da Ahmet Kaptan’dan. İlhan Şefin spesiyal lezzetlerinden olan karışık deniz ürünleri tabağı, erik soslu kabak mezesi, Lübnan kısırı, özel soslu karnabahar mezesi Maşuk’un en tutulan lezzetlerinden. 

Fakat insanı tutkuyla Albatros’a bağlayan unsur galiba başka: medeni, esprili bir kaptan olan Ahmet’in kişisel konukları gibi ağırlanma duygusu. Ahmet; 10 küsür yıllık Antalya-Bodrum tecrübesi ile birbirinden özel programlar oluşturuyor. 

Benden size program tavsiyesi: Eski Limandan kalkış, ver elini Kekova! Minimum 3 gece konaklaması bulunan bu butik turda; Akdeniz’in florasını, el değmemiş doğasını, pırıl pırıl sularını, yemyeşil tepelerini seyre dalarak bir keşif yolculuğuna çıkıyorsunuz. Şnorkelciyseniz gözlüğünüzü yanınıza almayı unutmayın. Deniz altı rengârenk çünkü Üçağız’da… Farklı bir deneyim için paddle board ve deniz kanosu yapmak da başlı başına bir zevk! Simena Kalesi, Batık Kent ve kimselerin olmadığı koylarda güne başlamak; Kaş’ı yaşamanın en saf, en temiz hali…  Akşam olunca, sakin bir koyda demirleyip, Ahmet Kaptan barbekü hazırlığına koyuluyor. Gece, güvertede cibinlik ile ay ışığında açık havada yıldızları izleyerek uyumak gibisi de yok. Daha ne olsun… 

Albatros’un kapıları her yaştan çocuklu ailelere, arkadaş gruplarına, evcil dostları ile denizde olmak isteyenlere açık. 


"Albatros-Q Boat" 1231 defa görüntülenmiştir