Kaş Plajları

Kaş kıyıları genelde kayalık olduğu için denize girilecek doğal plajlar, koylar çok fazla yok. O yüzden merkezde daha çok kayalıklar üzerine kurulmuş tahta platformlardan, Kaş'ın yakın çevresindeki plajlardan ya da tekne turlarından denize giriliyor.

Kaş'ın denizi kum yerine ufak, açık renkli çakıllardan oluştuğu icin, denizi çok berrak ve canlı bir turkuaz renge sahip. Çakıl taşlarında daha rahat yürümek için deniz ayakkabısı ve denizin berraklığının tadını çıkarmak için gözlük ve şnorkelinizi yanınıza almayı unutmamalısınız !

Kaş’ın denizi hafif serin bir deniz. Yer yer dağlardan akan kaynak suyunun dipten denize karışması bu serinliğin sebebi. Ama yazın hava o kadar sıcak olabiliyor ki bu serin deniz sayesinde ferahlıyorsunuz.

Kaş ve etrafı caretta caretta‘ların(deniz kaplumbağası) üreme ve yaşam alanı aynı zamanda. Yüzerken ya da daldığınızda onlardan biriyle karşılaşmanız mümkün. Zararsız hayvanlar olduğu için korkmanıza gerek yok.

Plajlara giriş genelde ücretsiz. Genelde en az bir tesis oluyor her plajda. Şemsiye ve şezlong için 10-15  tl arasında bir fiyat alınıyor. Özel beach’lere giriş için genelde 40 TL. bir giriş ücreti veriliyor. Ama aslında bu önden verilen bir ücret oluyor, oradayken yiyip içtiklerinizi bu miktardan düşüyorlar. Şemsiye-şezlong için ayrı bir ücret alınmıyor.

Burada Kaş civarında karadan denize girebileceğiniz koyları anlattım. Günlük tekne gezileri de Kaş denizine girmek için iyi bir alternatif. Farklı rotalarda birden fazla tekne turu yapılabiliyor Kaş etrafında.