Nerede yemek istersiniz?
  • Tür


  • İmkanlar

Kaş Beach'leri

İngilizcede plaj anlamına gelen 'beach' kelimesi turizm sektöründe, plajlarda hizmet veren tesisler için de kullanılıyor. Kaş coğrafi yapısından dolayı daha çok beach'lerden denize girilen bir yer.

Kayalık yapısından dolayı, düz ayak denize girebileceğiniz koylara Kaş ve etrafında pek rastlanmıyor. Mekanların çoğu kayaların üzerine kurdukları ahşap platformlar üzerinde beach hizmeti veriyorlar. Kaş merkezinde denize, daha çok Küçük Çakıl ve antik tiyatro tarafında yer alan bu beach'lerden giriliyor. Merkezden açıldıkça, Büyük Çakıl ve Limanağzı'nda da çok sayıda beach bulunuyor. 

Kaş Beach'lerinin çoğunda 2022 itibariyle 200 TL'den başlayan bir harcama limiti oluyor. Harcama limiti olan yerlerde şemsiye-şezlong için ödeme yapmıyor, sadece yediğiniz içtiğinizi bu miktardan düşüyorsunuz. Harcama limiti olmayan beachler, genelde şemsiye şezlong ücreti alıyor, 70 TL. civarında.  Ama ne harcama limiti ne şemsiye-şezlong ücreti olmayan beach'ler de bulunuyor Kaş'ta .(Büyük Çakıl'daki ve amfi tiyatro tarafındaki bazı beachler).
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür


  • İmkanlar