Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar

Lama Bira Bahçesi

Kaş’ın merkezinde, püfür püfür esen eski limanında, ağaçların gölgelediği Lama Bira Bahçesi konsepti ile bu sene yeni bir soluk getirdi Kaş’a. 

Mekânın sahibi Chayote Kaş’tan tanıdığımız Tuncay Şef. Tuncay o kadar yaratıcı bir insan ki, bu seferde gerçek bir bira bahçesi yaratmak için kolları sıvamış ve ortaya Kaş’ın ruhuna uygun, gastronomik değeri ağır basan, salaş bir mekân ortaya çıkmış.

Lama Bira Bahçesi’nde craft biraların da olduğu çeşit çeşit biraların yanına her yerde görmediğimiz eşlikçilerden oluşan güzel bir menü hazırlamış Tuncay Şef. Kruvasan arası kokoreç, gravyer kremalı salatalık turşulu tiftik oğlak burger, mavi peynirli cheesecake, falafel tabağı, sosisli, midye dolma, kinoalı pancar salata, viskili füme etli Lama burger reçetesi kendine has lezzetlerinden.Burgerlerin lezzetinin nasıl bu kadar güzel olduğunu sorunca, işin en püf noktasının kömürde pişirmek olduğunu söylüyor Tuncay. Bacada, duman salmayan, çevreye duyarlı bir sistem olan iyonizerli filtre kullandığını da ekliyor.

Kullandığı hamburger ekmekleri olsun, sosları olsun, burgerlerin yanına ikram ettiği ızgara zeytinli hardallı patates salatası olsun, soğan reçeli olsun, sosisleri ve kokoreçi olsun, masaya getirdikleri Antalya’nın çerezi tirmis olsun, çalan müzikler olsun, garsonların sıcakkanlılığı olsun, her bir detay ile sokak kültürüne has lezzetler birleşmiş ve sakin ve neşeli bir mekân çıkmış ortaya. Kaş’ta Lama Bira Bahçesi’nden başka bu konseptte mekân yok, gün batımında farklı bir yerde demlenmek isterseniz adresiniz belli… 

"Lama Bira Bahçesi" 2665 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar