Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar

Lily's Corner

Harita (enlem, boylam)36.200216, 29.641393

Semih, Paris'te 5 sene yaşadıktan sonra kızı Lily ile Kaş'a yerleşmiş. Kaş'ta İtalyan şef Paolo Veronese ile bir süre çalıştıktan sonra, 2019'da Lily's Corner'ı açarak sadece pizza yapmaya başlamış. Kaş merkezin gözlerden uzak, tek avlusundaki minik restoranında şimdi sadece pizzalar ve taze makarnalar hazırlıyor.

İncecik İtalyan usulü elde açılan hamur ile hazırladığı Napolitan pizzaları kendi elleri ile ördüğü taş fırında pişiriyor. Butik gurme pizza çeşitleri kendi özgün tarifleri ile oluşturulmuş. Mesela seafood pizzada ahtapot, karides ve midye kullanıyor. Obruk pizza, 35 metrelik derinlikteki bir yeraltı oyuğunda 4-5 ay saklanarak küflendiren obruk peynirinden yapılıyor. Armutlu ve küflü peynirli pizzası, siyah sarımsaklı ve kavurmalı pizzası, besin mayası kullanarak hazırladığı vegan pizzası her yerde görmediğimiz pizza çeşitlerinden. 

Gerçek pizzadan anlayanları mutlu edecek pizzalarına, şarap olarak butik üreticilerden, Sagavin ve Nif Bağları gibi, seçtiği şaraplar ve bira olarak Gara Guzu eşlik ediyor. Butik tarzını vurgulayan içki menüsünden, seçtiğiniz pizzaya uygun şarap ve bira önerileri de oluyor. 

Lily's 2023 yazından itibaren taze makarna da yapmaya başladı. Lily's Fresh Pasta diğeri ile aynı yerde, yeni dükkânının adı. Parmesan tekerinde soslanarak hazırlanan taze makarnanın lezzetlisini bulmak kolay değil, mutlaka tadına bakılmalı...


"Lily's Corner" 4807 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar