Kaş Limanağzı

Harita (enlem, boylam)36.174161, 29.644491

Limanağzı, sadece merkezden kalkan ufak teknelerle ulaşılabilen, Kaş'tan baktığınızda çaprazında görebileceğiniz bir koy. Bulunduğu yönden dolayı güneşin en uzun kaldığı koy olarak biliniyor.

Limanağzı'nda hepsi beach bazıları konaklama hizmeti veren 4 tesis bulunuyor. Koyda ilk tesis 80'li yıllarda kurulmuş (Nuri’nin Yeri). Doğal sit alanı ilan edilmiş Limanağzı'nda, işletmeler, genelde ahşap platformlar üzerine konulmuş şemsiye-şezlonglar, ahşap sedirler ve locaları ile hizmet veriyorlar. Beach'lerin girişinde harcama limiti olarak bir sabit ücret ödeniyor, yediğiniz içtiğiniz bu miktardan düşülüyor. Şemsiye şezlong için ayrıca bir ücret alınmıyor. 

Kaş limandan yarım saatte bir kalkan küçük teknelerle 15-20 dakikada varılıyor koya.(2023- gidiş-dönüş fiyat 150 TL,  çocuklar için %50 indirimli ) Geldiğiniz tekneye hangi beach’i tercih ettiğinizi söylemezseniz, kendi seçtiği bir tanesine bırakıyor.  Koya gidiş sabah 9'da başlıyor, akşam 7’de son sefer yapılıyor.

Denizle iç içe, sakin bir tatil yapmak isteyenler için Limanağzı'nda konaklamak yerinde bir seçim olacaktır. Koyda hem otel hem bungalowlarda kalmak mümkün. Günün kalabalığı çekildikten sonra koy size kalıyor. Trafiğin ve kalabalığın olmadığı bir ortamda, yıldızlar ve denizle baş başa kalmanın keyfine varıyorsunuz.

Kaş'a bahar aylarında gelir ve bir Likya Yolu yürüyüşü yapmak isterseniz, Limanağzı'na karadan yürüyebileceğiniz bir patika yol bulunuyor. Büyük Çakıl minibüslerinden indikten sonra Likya yolu işaretlerini takip ederek, 45 dakikalık bir yürüyüşle koya ulaşmak mümkün. Tabi yaz sıcağında yapmanız tavsiye edilmez.