Kaş Büyük Çakıl

Harita (enlem, boylam)36.191861, 29.651443

Burası Küçük Çakıl'dan sonra kaş merkezine en yakın denize girilebilecek koy. Yürüyerek 20 dakikada ulaşmak mümkün. Merkeze 1,3 km uzaklıktaki koya saat başı kalkan şehir içi minibüsler ile de kolayca ulaşabilirsiniz. Taksiye binmek isterseniz merkezden 35 TL. tutuyor (2022)

Denizi, dağlardan akan kaynak suyunun denize karışmasından dolayı görece serin. Çakıl olan plajından direk yürüyerek denize giriyorsunuz. Deniz ayakkabınız varsa yanınıza almanızda fayda var.

Koyda yan yana sıralanmış 6 beach-restoran bulunuyor. Restoranlar, plajdaki şemsiye-şezlonglarına kadar yeme içme servisi götürüyorlar. Şemsiye- şezlong için ayrı bir ücret alınmıyor. Harcama limitleri de bulunmuyor. Ama 2022 sezonunda bütün işletmeler bir harcama limiti uygulamayı düşünüyor.

Aynı zamanda gün batımını seyredebileceğiniz en güzel noktalardan biri Büyük Çakıl. Güneş batarken bir kaç restoran masalarını tam denizin yanına, çakıl taşlarının üzerine kuruyorlar. Böylece Kaş'ta denize en yakın yemek yiyebileceğiniz büyülü bir ortam oluşuyor. Üstelik Büyük Çakıl'ın restoranları yerli, deniz balığını mutfaklarından eksik etmeyen eski işletmeler. Denizin sesi ve kokusu eşliğinde gün batımına karşı oturmak çok özel bir deneyim, tavsiye edilir...