Kaş'ta Yamaç Paraşütü

Fethiye Ölüdeniz'in ünlü aktivitesi yamaç paraşütü, son yıllarda Kaş'ta da yapılıyor.  Kaş'ın arkasındaki Asas Dağı'nın eteklerinden, 650 metre yükseklikten hareket ediliyor. Termik etkiyle bazen 1000 metreye kadar yükselmek mümkün oluyor. 15-20 dakikalık bir uçuştan sonra Kaş Limana iniş yapılıyor. Yelken bandı ve manzara açısından burası dünyanın en güzel uçuş noktalarından biri sayılıyor.

İlk uçuş sabah 10'da başlıyor. Düzenleyen acentanın servisi ile yarım saatte uçuş noktasına varıyorsunuz. Orada rüzgarın durumuna göre uçuşunuza karar veriliyor. Tandem, yani bir pilot eşliğinde ikili yapılan uçuşlarda sizin hiç birşey yapmanız gerekmiyor, sadece manzaranın tadını çıkarıyorsunuz. 20-100 kilo arasında herkes tandem uçuş yapabiliyor.

Kaş'ta yamaç paraşütü hava şartlarından dolayı sadece mayıs- kasım arasında yapılabiliyor. Aslında yamaç paraşütünün Kaş'ta fazla gelişmemesinin sebebi bu iniş pistiyle ilgili yaşanan sıkıntı. Burası dünyanın en zor iniş noktalarından biri sayılıyor. Deneyimli pilotlar sayesinde herhangi bir sorun yaşanmıyor ama çalışacak pilot bulmak da zorlanıyor acentalar. Yeni bir iniş pisti kurulması ile ilgili bazı girişimler devam ediyor.

Kaş'ta kendi lisanslı pilotları ile bu uçuşları yapan sadece bir acenta bulunuyor. 

Bougainville Travel 0554 500 17 17