Kaş'ta Deniz Kanosu

Kaş'ta denizle ve antik kentlerle iç içe olmanın en doğal yolu kürek çekmek. Deniz Kanosu, eskimolardan kalma kanoların sportif hale getirilmesi ile yapılan bir aktivite. İki veya tek kişi olarak binebileceğiniz kanolar ile Kaş etrafında farklı rotaları gezebiliyorsunuz. 

Kano ile Kekova Turu

Deniz kanosu turlarına katılarak, Kekova'nın su altında kalmış antik şehir kalıntılarını yakından görebilmeniz mümkün. Sıcaktan en az etkileneceğiniz bahar ayları bu tur için en ideal dönem. Yaz aylarında sıcaktan çok etkilenmemek için bazı turlar sabah 7'de yola koyuluyorlar.

Batık şehir turu için önce kara yoluyla Kaş merkezden Üçağız'a varıyorsunuz. Burada rehberden gerekli bilgileri aldıktan sonra hep birlikte Tersane Koyu'na kürek çekiyorsunuz. Burada isteyenler yüzebiliyor. Daha sonra batık kentin üzerinde, rehberin açıklamaları eşliğinde kano ile dolaşıyorsunuz. Bu arada deniz kanosu batık kenti en yakından görmenizi sağlayacak aktivite. Çünkü teknelerin bu kadar yaklaşması, ya da burada yüzmek yasak.

Öğle yemeği için Kaleköy'de mola veriliyor. Daha sonra Üçağız'a geri dönüp, tur minibüsü ile Kaş'a geri dönüyorsunuz.

Kekova turuna bölgedeki Aperlai antik kentini de ekleyerek yapan turlarda bulunuyor.

Diğer rotalar

Deniz kanosu turunu Kaş'ın etrafında yapabilme imkanınız da var. Kaş merkezden yola çıkıp Limanağzı'na kadar kürek çekiyorsunuz. Burada öğle yemeği ve denize girme molası verip geri dönüyorsunuz.

Bazı acentalar sezon çok yoğun değilse ve kişi sayısı az ise, kanoları araca yükleyip farklı rotalarda kano yapma imkanı sunuyorlar. Kaş Marina'nın olduğu Bucak denizi gibi. Bazıları her dolunayda Büyükçakıl'dan Limanağzı'na kürek çekebileceğiniz alternatif turlar da düzenliyorlar.