Saklıkent Jeep Safari

Kaş'a 63 km uzaklıkta bulunan Saklıkent Kanyonu, Türkiye'nin en uzun kanyonu. Sıcak Kaş günlerinde kanyonun soğuk sularını jeep ile ziyaret etmek bir gelenek olmuş. Kaş'tan yola çıkan üstü açık jeep'ler ile sabahtan akşama kadar sadece kanyonu değil etraftaki bir çok yeri de gezmiş oluyorsunuz. 

Genelde Üzümlü köyünde verilen pişili köy kahvaltısından sonra Saklıkent - Gizli Kent- Patara - Xantos- Kaputaş Plajı şeklinde ilerleyebiliyor tur. Üzümlü'den sonra bir süre jeepler arasında su savaşı yapmak bir gelenek haline gelmiş. Her tur firmasının kendine göre bir rotası olabiliyor. Kahvaltı, öğlen yemeği, giriş ücretleri dahil bir fiyat ödüyorsunuz. (2023 fiyatı 750 TL.) 

Kanyonu profesyonel tur rehberinin eşliğinde yürümek çok yerinde oluyor. Çünkü tecrübeleri sayesinde hangi noktada nasıl hareket etmeniz gerektiğini çok iyi biliyorlar. Öğlen yemeği kanyonda suyun kenarında kurulmuş restoranlardan birinde veriliyor.

İsteyenler kısa süreli rafting turuna özel olarak katılabiliyor. Yol kenarında karpuz yeme molası veriliyor. Yörenin tadı damağınızda kalacak çok lezzetli bir karpuzu var. 

Bu tura katılarak Kaputaş Plajı, Patara Plajı ve Patara Antik Kenti'ni görme imkanınız da oluyor. Bazı turlar Gizli Kent denilen şelaleyi de ziyaret ediyorlar.