Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

  • Lokasyon  • Tesis Özellikleri

Lale Otel

Harita (enlem, boylam)36.198173, 29.643890

Lale Hotel’in geçmişi, Kaş’ın ilk kadın esnafı olan Ayşe Teyze’nin, 1970’lerde açtığı pansiyon ile başlıyor. Sonra yaz-kış pansiyonculuğa devam ediyor Ayşe Teyze. O zamanlar turistlerin konaklayabileceği eli yüzü düzgün pek yer de yok Kaş’ta tabii. Kızlarından Saniye Hanım’ın çocukluğu da burada geçince; Saniye Hanım annesinden aldığı bu mesleği 6 yıl önce pansiyonu baştan aşağı yenileyerek, otele dönüştürerek devam ettiriyor. 

Küçükçakıl’da güzel ve bakımlı bahçesi ile kendini hemen belli ediyor Lale Hotel. Yasemin, begonviller, limon ağaçları içine gömülmüş harikulade bir bahçeleri var. Deniz manzaralı, yüksek tavanlı, balkonlu, ferah ve modern odaları en kilit noktası belki de. Ve, Kaş’ta aile atmosferi ile misafirlerini ağırlamaya devam eden özgünlüğünü koruyor otel...

Açık büfe şeklinde hazırlanan kahvaltılarında; her gün ara sıcak olarak başka lezzetler döktürüyor Kaşlı kadınlar. Saniye Hanım da yayladaki köy evlerinin bahçesinde yetiştirdikleri kendi elma ağaçlarının elmalarıyla çok lezzetli tartlar, kekler; hasadını kendi aldıkları ceviz ağaçlarının cevizleriyle, mürdüm eriği ağaçlarının meyveleri ile doğal bir lezzet şöleni hazırlıyor adeta. Gün boyu kahve-çay çeşitleri ve ikramları da devam ediyor konuklarına. 

Deniz olarak Küçükçakıl Plajı birkaç adım uzaklıkta.

"Lale Hotel" 1209 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

  • Lokasyon  • Tesis Özellikleri