Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

  • Lokasyon  • Tesis Özellikleri

Kale Lodge

Harita (enlem, boylam)36.181973, 29.677021
Kale Lodge, Kaş merkezden araba ile 15 dakikada ulaşabileceğiniz Bayındır Köyü’nde yer alıyor. Yüksek konumu ile buradan gün batımını seyretmek harika... 150 senelik bir köy evi başarılı bir restorasyon ile 6 odalı bir butik otele çevrilmiş 5 yıl önce. Köyde horoz seslerinden başka bir ses yok. Gece yıldızları seyredecek kadar da ışıksız Kale Lodge. Burası hem kafa dinlemelik hem de istediğiniz an Kaş'ın kalabalığına karışabileceğiniz bir noktada üstelik.

Kale Lodge’un odalarının hepsi birbirinden farklı. Her odanın müstakil girişi, kendine ait özel terası ve kendi badem ağacı bulunuyor. Alman ev sahibi Brigitte; dekorasyon ile kendi ilgilenmiş. Anılarda yer eden otantik ruhlu odalarının her birinin misafirde bıraktığı benzersiz keyiften dolayı, yıllar içinde müdavimleri oluşmuş bir mekân olmuş Kale Lodge. 

Kaş’ın Bayındır Köyü’nde kalmanın diğer güzellikleri, mekânın yüksek konumundan dolayı yazın daha serin olması, etrafta trekking yapılabilecek patika yolların olması, otelin dağ bisikletleriyle dolaşma imkânınızın olması geliyor… Kahvaltılar da manzaraya nazır bahçede, badem ağaçlarının altında, serpme bir şekilde olarak sunuluyor. Ağaçların gölgesinin ve huzurunun keyfiyle yapılan kahvaltıları, alakart restoranlarında her gün taze şekilde hazırladıkları zeytinyağlı mezelerin, ızgaraların tadı damakta iz bırakıyor. 

Sessizliği korumak adına 16 yaş ve üzeri konuk konuk ediyorlar.

"Kale Lodge" 7207 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

  • Lokasyon  • Tesis Özellikleri