Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar

Cafe Galerie

Harita (enlem, boylam)36.200182, 29.641643
Cafe Galerie, Kaş'ta hem sabah en erken kahve içebileceğiniz hem de gece çok geç saatlere kadar yemek yiyebileceğiniz bir mekân. Sahibi Burçin Bey kafenin üst katında yaşıyor ve kapımı çalmanız yeterli diyor misafirleri için. 23 küsür yıllık geçmişi ile Kaş'ın kaliteli kahve yapan ilk kafelerinden Galerie. İlk sahipleri Avusturyalı aileden bu yana İtalyan kahvesi Segafredo kullanılıyor. Sıcak, soğuk, alkollü çok çeşitli kahveleri bulunuyor Cafe Galerie’nin. 

Bu yıl Kaş’ın meşhur şeflerinden Bülent Şef ile çalışmaya başlamışlar. Bülent Şef misafirlerin istediği her türlü yemeği, menü dışında olsa dahi, hazırlayabiliyor. Misafirler kendi damak zevklerine göre kendi menülerini oluşturabiliyor Cafe Galerie’da.

Genelde yabancı turistlerin, özellikle İngilizlerin müdavimi olduğu kafede, gün boyunca alternatif menüsünde çok lezzetli yemekler yiyip, alkollü alkollü içkiler de içebiliyorsunuz.

Güne Cafe Galerie’de iyi bir kahve, el yapımı reçellerden oluşan serpme Türk kahvaltısı, domuz sosis, fasulye, göz yumurta, pastırmadan oluşan gerçek bir İngiliz kahvaltısı, çeşit çeşit bazlama tostlar, pizza tarzında omletler, French tostlar, detoks suları, taze sıkılmış meyve suları ile başlayabilirsiniz.

Öğlen yemeği olarak, makarna, pizza, hamburger çeşitleri, tavuk wrap, salatalar, mantı, kuzu lokum dürüm, sağlıklı kaseler, glutensiz seçenekler gibi Türkiye ve dünya mutfağından lezzetlerle çeşitleniyor.  

Kahvenin yanına ev yapımı blueberry cheesecake, tiramisu gibi 70 küsür tatlılarından birini yemek isteyeceksiniz eminim ki, çünkü mutfaklarında olduğu gibi tatlılarında da iddialılar... 

Ev sahipleri Burçin Bey’in ve Bülent Şef’in her geleni misafir gibi ağırlaması, samimiyetleri de her şeye ayrı bir lezzet katıyor...
"Cafe Galerie" 4479 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar