Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar

Sankofa Coffee

Harita (enlem, boylam)36.198476, 29.642066

Grafik tasarımcı Feyza Yapulu şehir hayatını bırakıp Kaş'a yerleşenlerden. Aynı zamanda kendi harmanını yapabilen bir barista. 3. nesil bir kahveciden beklenen her türlü kahveleri hazırlıyor kafesinde. Kendi markaları olan Sankofa Coffee Shop ilk olarak İstanbul Kozyatağı’nda Yapulu kardeşlerin 2013 yılında açtığı ilk butik kahvecilerden biri olarak adını duyurmuş. Kaş’ta da 2016 yılında açılan ilk butik kahveci. Kozyatağı ve Kaş’taki dükkânlarıyla yollarına devam ediyorlar.

Sankofa Coffee Shop’ta kahve menüleri oldukça geniş. Standart kahvelerin yanında kendilerine özel sıcak ve soğuk aromalı kahveleri dikkat çekiyor. Kahve içmek istemeyenler için de özellikle sıcak Kaş günleri için kendi formülleriyle hazırladıkları fizzy sodalı içecekleri, serinleten naneli limonata çeşitleri ve ev yapımı soğuk çayları da bağımlılık yapabilir.

Kafede doyurucu sandviçler, atıştırmalık kekler ve tatlılar mevcut. Her gün taze yapılan tatlı çeşitlerini (san sebastian, limonlu ve frambuazlı cheesecake çeşitleri, magnolia, kek ve cookies) denemeyi de ihmal etmeyin.

Kahveler tatlılar bir yana, Sankofa'nın ortamı da çok keyifli. Kaş merkezde kocaman bir bahçede, harika deniz manzarası eşliğinde, iki büyük benjamin ağacının gölgesinde, nefes aldıran serinlik ve ferahlıkta oturabilmek, hamakta keyif yapmak yazın bir lütuf.  Sankofa'da sabahtan geç saatlere kadar takılmanız mümkün.

Bu sene (2023) co-working space adını verdikleri bir bölüm de eklemişler Sankofa’ya. Püfür püfür esen rüzgâr eşliğinde, fiber internet ile gün boyu keyifle çalışabileceğiniz konforlu bir alan olmuş burası. İyi kahveler de bonusu tabii… 

"Sankofa Coffee" 4969 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar