Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar

Bay Rıza Ocakbaşı

Harita (enlem, boylam)36.199017, 29.642538
Bay Rıza, Kaş'ın isim yapmış kült mekânlarından biri. Şık ve ferah ortamı, manzaralı terası ile dikkat çekiyor. Kaşlı bir aile tarafından 6 sene önce açılmış Bay Rıza. Ailenin babaanneleri Kaş’ın ilk restoranını işleten kişi. Ailede aşçı çok olunca, aile kadınlarının restorancılık geleneği 3. nesilden Melisa ve annesi Nilgün Hanım ile devam etmiş. Burası aileden kalma iki katlı evlerinin ön bahçesi aslında. 

Oturması keyifli bir konumda şık bir restoran, gün batımı içinde güzel bir noktada. Modern ocakbaşı konsepti ile işletilen Bay Rıza'nın et ve kebap ağırlıklı bir menüsü bulunuyor. İşin başında Adanalı usta olunca, Adana kebap, küşleme, taze soğanla yaptıkları Bay Rıza ciğerleri, patlıcanlı yoğurt yatağında Alinazik, zırh ile çekilmiş Antep ezme, acı biberli bezirgani onlara özel lezzetlerden. 

Sabahları hazırladıkları serpme kahvaltı sofraları da yöresel lezzetlerle dolu. Zahter salatası, taze taze yaptıkları bazlama, Hatay’dan getirdikleri zeytin çeşitleri, Erzincan tulum peyniri ve ceviz, yeşillikler, menemen, sahanda yumurta ile zengin bir kahvaltı servis ediyorlar. Kahvaltı servisi 09.00- 13.00 arasında yapılıyor.

"Bay Rıza Ocakbaşı" 12399 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür

  • İmkanlar