Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • İmkanlar

Livorno Pizza

Harita (enlem, boylam)36.205333, 29.632046

Kaş dokunuşlu bir İtalyan restoranı doğmuş Can Mocamp’ın içinde. Yaptığı işi ancak mükemmel yaparsa yapabilen kişilerden olduğu için Sergün;  İtalyan gustosunu Zeugma mozaiği ile birleştirmiş Livorno’da. Akdeniz bahçesi enstantaneli, bir yaşam boyu toplamış olduğu objelerle nevi şahsına münhasır bir restoran yaratmış. 

Ev sahibi Sergün ilginç bir insan. Uzun yıllar moda sektöründe erkek giyim tasarımcısı olarak yoğun bir şekilde çalışmış. Kurumsal hayatından sonra, Kaş’a yerleşmiş. İtalyan mutfağına oldum olası merakı varmış Sergün’ün. Eşi Can ile birlikte İtalya’ya uzun bir seyahate çıkmışlar. Napoli’de Napoli pizzaları, Roma’da İtalyan pizzaları, Floransa’da taze makarnaları hem lokal yerlerde deneyip, hem de sertifikalı eğitimler almış ve İtalyan mutfağını hatmetmiş. Sergün’ün bu uzun İtalya seyahatinde en çok etkilendiği yer Livorno olunca, Kaş’a dönünce açmak istediği İtalyan restoranına ismi de belli olmuş.

Livorno’dan içeri girer girmez zevk ve İtalyan gustosunun rahat rahat ifade edildiğini fark ediyorsunuz hemen. Pizza fırını kaptan köşkü gibi mekânın tam köşesinde konumlanmış, göz alıcı ve davetkâr; insana gel beraber pizza yapalım diyen cinsten. 

Çok güzel bir menüleri var Livorno’nun. Tuzluğundan, peynir tabaklarına, pizzalarını servis ederken kullandıkları kendi bahçelerinin taze rokalarına, fesleğenlerine, müziklerine kadar kusursuz bir ortama konuk oluyorsunuz Livorno’da. Masaya ikram olarak getirdikleri zeytinyağları kendi bahçelerinin mahsülü, ekşi maya ekmekleri de kendi üretimleri. Restorandan çok, şık bir ev daveti havasında aslında. Sırf İtalyan mutfağı üzerine sohbet etmek için bile gidilecek bir yer burası. 

Livorno’nun Kaş merkeze mesafesi de iyi. Akşam kalabalığından, gürültüden uzak, Bucak denizi manzaralı, Akdeniz bahçesinin güzelliği içinde, sohbetlerin koyulaşabildiği bir atmosferi var. Yalnız lezzetli, ince hamur İtalyan pizzaları ve el yapımı taze makarnaları ve şarapları değil, atmosferi, Sergün’ün misafirperverliği, müzikleriyle de insanı içine çeken, tekrardan gelme isteği uyandıran bir mekân Livorno. Muhakkak değerlendirin…"Livorno Pizza" 1469 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • İmkanlar