Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • İmkanlar

Kaş'ta Nerede Yenilir

Kaş'ın kendine has özel bir mutfağı olduğu söylenemez. Yörede hayvancılık yaygın olduğu için, et restoranlarının ağırlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Kebap, pide çeşitleri yapan ve ocakbaşı tarzında bir çok restoran bulunuyor merkezde. Son yıllarda sayısı artan meyhanelerde, tipik zeytinyağlı meyhane mezeleri ve deniz ürünleri sunuluyor. 

Yörük kültürünün başlıca yiyeceği gözleme, Kaş'ta sıkça karşınıza çıkacak. Cuma günleri merkezde kurulan pazarda bir çok gözlemeci oluyor. Tabiki Kaş'lı kadınlar gözünüzün önünde kendileri açıyorlar gözlemeyi. Kendi pişirdikleri bazlama denilen ekmekle tost da yapıyorlar. 

Kaş'ın çifte kavrulmuş tahini çok özel. Kaş'ın köylerinde hala geleneksel yöntem ile taş değirmenlerde susam tahine çevriliyor. Bu tahinle yapılan tahinli katmeri Kaş merkezde Aysun Pastanesinde bulabilirsiniz.

Sokak lezzetleri olarak tava dondurması, buzlu badem, midye tava yiyebilirsiniz. Tava dondurması Tayland kökenli bir lezzet. Şimdi her turistik yerde görülse de, Kaş Türkiye'de ilk yapıldığı yerlerden biri. O yüzden lezzetli örneklerini yemeniz mümkün.

Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • İmkanlar