Tavsiyeler

- Kaş'tan kalkan bir tekne ile Kekova turu yapmak olmazsa olmazlardan. Diğer günlerde de Saklıkent Jeep Safari deneyebilirsiniz.

- Akşamları Uzunçarşı etrafındaki meyhane ve sonrasında barlarda vakit geçirmeden Kaş tatili olmaz.

- Eğer merkezin kalabalığından uzaklaşmak isterseniz, bir akşam yemeğinizi günbatımı vakti, Büyük Çakıl plajında yemelisiniz. Çakıl taşlarının üstüne, denizin hemen dibine konulmuş masalarda, dalga sesleri ve her gün başka renklerle batan akşam güneşi eşliğinde yemek yemek unutulmaz bir anı olacaktır. 


- Gün batımını seyretmek bir gelenek Kaş'ta. Gün batımını en iyi seyredebileceğiniz noktalar Büyük Çakıl Plajı, Antik tiyatro ve mendirek. Bir de manzara açısından gün batımı için uğranılan klasikleşmiş mekanlar var, Dejavu, Queen gibi...

- Denize girmek için Kaş limandan kayıkla gidilen Limanağzı'na mutlaka uğrayın. Burada hizmet veren 5 tane beach bulunuyor. Hangisine isterseniz oraya yanaşıyor kooperatif kayığı. Sanki bir adaya gider gibi...

- Kaş Marina, Kaş'ın şüphesiz en ferah, en temiz ve düzenli ortamı. Merkezin kalabalığından sıyrılmak isterseniz kendinizi buraya atmalısınız. Marinadaki 2 restoran kahvaltıdan akşam yemeğine kadar açıklar. 

- Kaş etrafında görülecek bir çok önemli antik kent ve müze bulunuyor. Vaktiniz varsa bunlardan bir kaçını ziyaret etmenizi öneririm. O zaman en hesaplısı Müze Kart almak olacaktır. 60 TL vererek herhangi bir müze gişesinden kolayca Müze Kart alabiliyorsunuz. Bu kartla 1 yıl boyunca Türkiye'deki tüm müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz.

- Vizeniz varsa Kaş'tan 20 dakika uzaklıktaki Yunan Adası Meis'e mutlaka gidin. Çok şirin, küçük bir ada, günübirlik bir ziyaret ile her yerini görmek mümkün. 2024 yılında, Yunanistan adalarına kapıdan vize ile girmek de mümkün. 

- Kaş amfi tiyatro özellikle gün batımında kendi içkinizi alıp oturabilme imkanı sunan özel bir yer.

BENCE:

- Kaş'ın eski barlarından Dejavu, Dj Anıl'ın çaldığı kaliteli rock, alternatif müzikler ile bence sadece Kaş'ın değil Türkiye'nin en iyi müzik dinleyebileceğiniz yerlerinden biri.

- Gagarin eskilerden iyi pop şarkıları çalan, ortamı hem dans etmelik, hem takılmalık özel mekanlardan biri.

- Merkezdeki Aysun Pastane'nin tahinli katmeri gibisini başka hiçbir yerde yemedim.

- Butka'nın ev yemekleri üstüne yok bence.

- Papilio özel tasarım kıyafetleri, ambiansı ile görülesi bir dükkan.

- Lal Atelier, minimalist, geometrik takı sevenler için bir vaha.

- Cuma günleri merkezde kurulan açık pazarda Kaşlı kadınların açtıkları gözlemelerden mutlaka yiyin.

- Mavi Bar, duvarlarında 30 senelik posterleri, değişmeyen DJ ' i, renkli sandalyeleri ile tam bir Kaş klasiği, mutlaka uğrayın.

- Hold&Bite'ın yaptığı her şey çok lezzetli, mutlaka uğrayın.

- Tzatziki meyhane, Kaş merkezde , anne ve iki kızının sizi misafir gibi ağırladığı çok keyifli, harika mezeleri olan bir meyhane.

- Efsane Kaş Tava dondurma deyince, Ehlikeyf Restoranı bulun, onun önünde tüm şovu ile birlikte deneyimleyin.

- Pişi severler, ismi pişi olan tek kahvaltı mekanını bulun, pişiye doyun.

- Merkezde hamam ve masaj keyfi için Melisa Spa'ya uğrayın.

- Kaş'ta aktivite deyince Bougainville ve Mavi Kaş acenteleri yılların deneyimi ile fark yaratıyorlar.
"Tavsiyeler" 18348 defa görüntülenmiştir