Nerede yemek istersiniz?
  • Tür


  • İmkanlar

Lily's Corner

Harita (enlem, boylam)36.200216, 29.641393
Semih, Paris'te 5 sene yaşadıktan sonra kızı Lily ile Kaş'a yerleşmiş. Kaş'ta İtalyan şef Paolo Veronese ile bir süre çalıştıktan sonra, 2019'da Lily's Corner'ı açarak sadece pizza yapmaya başlamış. Kaş merkezin gözlerden uzak, tek avlusundaki minik restoranında şimdi sadece gurme kahvaltılar ve pizzalar hazırlıyor.

İncecik İtalyan usulü elde açılan hamur ile hazırladığı napolitan pizzaları kendi elleri ile ördüğü taş fırında pişiriyor. Pizza çeşitleri kendi özgün tarifleri ile oluşturulmuş. Mesela seafood pizzada ahtapot, karides ve midye kullanıyor. Obruk pizza, 35 metrelik derinlikteki bir yeraltı oyuğunda 4-5 ay saklanarak küflendiren obruk peynirinden yapılıyor. Lily's pizzada biftek parçaları ve mantar oluyor. 

Gerçek pizzadan anlayanları mutlu edecek pizzalarına, şarap olarak sadece Suvla ve bira olarak Gara Guzu eşlik ediyor. Butik tarzını vurgulayan içki menüsünden, seçtiğiniz pizzaya uygun şarap ve bira önerileri de oluyor. Pizza fiyatları 90- 230 TL arasında değişiyor.

Lily's Corner'da kahvaltılar her sabah özenle hazırlanıyor. Semih ekmekleri kendi yapıyor. Gününe göre baget, foccacia , tereyağlı yuvarlaklar gibi lezzetli ekmekler sıcak sıcak çıkıyor fırından. Peynir çeşidi olarak ezine, eski kaşar ve haftalık değişen bir yöresel peynir oluyor. Şarküteri tabağı jambon, hindi füme ve kendi yapımı rozbiften oluşuyor. Boşnak tarifi ayvar ezmesi, hash brown, hellim kızartma kahvaltının diğer süprizleri. Mum ile sıcak tutulan cam çaydanlıkta sunduğu çay ise sofranın güzelliğini tamamlıyor. İki kişinin doyabileceği kahvaltının fiyatı 150 TL.


"Lily's Corner" 2431 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür


  • İmkanlar