Nerede yemek istersiniz?
  • Tür


  • İmkanlar

Sankofa Coffee

Harita (enlem, boylam)36.198476, 29.642066
Grafik tasarımcı Feyza Yapulu şehir hayatını bırakıp Kaş'a yerleşenlerden. Aynı zamanda kendi harmanını yapabilen bir barista. 3. nesil bir kahveciden beklenen her türlü kahveleri hazırlıyor kafesinde. Kendi markaları olan Sankofa coffee shop ilk olarak İstanbul Kozyatağında Yapulu kardeşlerin 2013 yılında açtığı ilk butik kahvecilerden biri olarak adını duyurmuş. Kaş’ta da 2016 yılında açılan ilk butik kahveci. Kozyatağı, Kaş ve Galata'daki dükkanlarıyla yollarına devam ediyorlar.

Sankofa Coffee Shop’ta kahve menüleri oldukça geniş. Standart kahvelerin yanında kendilerine özel sıcak ve soğuk aromalı kahveleri dikkat çekiyor. Kahve içmek istemeyenler için de özellikle sıcak Kaş günleri için kendi formülleriyle hazırladıkları fizzy sodalı içecekleri, serinleten limonata çeşitleri ve ev yapımı soğuk çayları da bağımlılık yapabilir.

Kafede doyurucu sıcak sandviçler, atıştırmalık tuzlu kek de mevcut. Hergün taze yapılan tatlı çeşitlerini (san sabestian, limonlu ve frambuazlı cheescake çeşitleri, magnolia, kek ve cookies) denemeyi de ihmal etmeyin.

Kahveler tatlılar bir yana, Sankofa'nın ortamı da çok keyifli. Kaş merkezde kocaman bir bahçede, harika deniz manzarası eşliğinde, iki büyük benjamin ağacın gölgesinde, nefes aldıran serinlik ve ferahlıkta oturabilmek, hamakta keyif yapmak yazın bir lütuf.  Sankofa'da sabahtan geç saatlere kadar takılmanız mümkün.
"Sankofa Coffee" 3719 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür


  • İmkanlar