Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • İmkanlar

Memed'in Yeri

Harita (enlem, boylam)36.191385, 29.652082
30 yıldır Kaş'ta yaşayan Mehmed Abi, Antalya'dan ilk geldiğinde Kaş merkezde bir kaç mekan işletmiş. Sonra kendini doğru düzgün yolu bile olmayan Büyük Çakıl'da bulmuş. Gündüzleri plaj hizmeti vererek başlamış önce. Herkes gittiğinde Büyük Çakıl'ın sessizliği, yıldızlarla baş başa olmanın keyfi öyle güzel gelmiş ki, zamanla arkadaşlarını, gündüz gelenleri de çağırmaya başlamış. Müzikli, şarkılı meyhane havasında bir mekana dönmüş zamanla Mehmed'in Yeri. Her akşam gün batımında yaptıkları ritüeli yıllarca sürdürmüşler.

Şimdi kendi diktiği kauçuk ağacı kocaman olmuş, akşamları onun altında ağırlıyor sizi Mehmed Abi. Özellikle üstünü kapatmıyorlar mekanın, yemek yerken başınızı kaldırıp yıldızları görebilin diye...

Memed Abi'nin mutfağı çok iyi. Tüm yemekleri hala O hazırlıyor. Yeşil salatası,  tereyağında ahtapotu, yıllar içinde ünlenmiş. Meze, kalamar ve karides çeşitleri, balık olarak balıkçıda taze ne varsa onu hazırlıyor.  Gün batımında isterseniz denize sıfır koyduğu masalarda da oturabilirsiniz, rezervasyon yapmayı unutmayın !
"Memed'in Yeri" 10937 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür
  • İmkanlar