Nerede yemek istersiniz?
  • Tür


  • İmkanlar

Pişekâr

Harita (enlem, boylam)36.199403, 29.637635
Tekin, Hindistan'dan Japonya'ya uzanan uzun bir Güney Asya seyahati sonrasında 2018'de Kaş'a yerleşmiş. İki sene sonra da kendi mekanını açmış. Pişekar ismi arkadaşı ile kelime oyunu yaparken ortaya çıkmış. Ama sadece yemeğin değil insanların da piştiği gerçeği ile ne de anlamlı olmuş bu isim.

Menüyü oluştururken yolda yediği yemekler ilham olmuş Tekin'e. Kaş'ta erişebildiği malzemeler ve yerli yemek kültürü ile bir füzyon mutfak oluşturmuş Pişekar'da. Mesela dürüm zaten bizim mutfağımızda çok kullanılıyor, ama o uzakdoğu lezzetleri ile tarifler oluşturmuş. Kaselerde uyumlu, dengeli, besleyici lezzetleri bir araya getirmiş.

Kaş'ın sadece vegan olan tek restoranı burası. Mantarlı buritolar, miyazaki çorbası, karışık kaseler ve tabi ki falafel menüden göze çarpanlar. Yemek isimleri pek yaratıcı Pişekar'da. Miyazaki çorbası ismini ünlü Japon yönetmenden alıyor. Yulaf ile yaptığı bir bardak tatlısının adı yulamisu.

Pişekar küçük bir mekan. Yazın kalabalığında sizi hemen girişinde karşılayan barında sağlıklı içeçekler içerek bekleyebilirsiniz. Demirhindi şerbeti, smoothie çeşitleri, soğuk çay kendi üretimleri içecekler.

Pişekar'ın Kaş'a sadece gökkuşağı bayrağı ile değil yemekleri ve Tekin'in güzel enerjisi ile de renk kattığı kesin. Tadını çıkarın...
"Pişekâr" 2358 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür


  • İmkanlar