Nerede yemek istersiniz?
  • Tür


  • İmkanlar

Gossi

Harita (enlem, boylam)36.198191, 29.643515
2020 yılında açılan Gossi, Kaş merkezde, kocaman bir bahçeye yayılmış masalarında, ferah bir ortamda oturabileceğiniz bir restoran. Bahçede kurulu taş fırın, İtalyan usulü  pizza sevenleri kendine çekiyor adeta. 

Gossi'nin yurtdışı deneyimleri olan, başarılı  bir mutfak şefi bulunuyor. Restoranın menüsü İngiltere'de 3 yıldızlı Michelin restoranlarında çalışan ustalar tarafından, reçetelere uygun olarak hazırlanmış. 
Gossi'nin işletmecisi Burak Çakır, yemeklerde kullanılan ürünleri, ait oldukları yörelerden getirmeye özellikle önem veriyor. Şaraplardan yemeklerin içindeki malzemelere, fırında kullanılan oduna kadar, işlenmiş ürünlerden uzak durmaya çalışıyor. Tüm ambalajlı içecekleri bile geri dönüşüme uygun olarak seçiyor. 

Gossi'de çok çeşitli pizzalar yapılıyor. Deniz börülcesi ve karides ya da közlenmiş patlıcan ile yapılan ince ve gevrek pizzanın taş fırından çıktıktan sonraki lezzetini düşünün.  Gossi'de pizza ve makarnalarınıza dünyaca ünlü Kapadokya şaraplarından Kocabağ Şarapları eşlik edecek. İtalyan lezzet durağı Gossi'de yemeklerin ve ortamın tadını çıkarın...


"Gossi" 381 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Tür


  • İmkanlar