Düşler Akademisi

Harita (enlem, boylam)36.233498, 29.668395
Kaş'ın yakın köylerinden biri olan Çukurbağ, 2014 yılından beri Düşler Akademisi'ne ev sahipliği yapıyor. Düşler Akademisi, engelli bireyler başta olmak üzere toplumsal dışlanmaya maruz kalan tüm bireylerin sanat ve spor yoluyla entegrasyonunu sağlamak amacıyla kurulmuş bir köy akademisi. Köyün eski ilkokulu ve etrafındaki 14 dönümlük alan, bir düşün sonucunda, tamamen gönüllülük esasıyla çalışan bir ortak yaşam ve öğrenme alanına dönüştürülmüş.

Akademi'de haftalık periyodlarla yaz boyunca alternatif kamplar düzenleniyor. Gönüllüler 15 günde bir değişiyor. Katılımcılar köydeki at çiftliğinin turlarına katılıp, Kaş'da dalış yapabiliyorlar. Akademide profesyonel kayıt yapılabilecek bir ses stüdyosu da bulunuyor.

Kaş merkezden minibüsle 15 dakika ulaşabileceğiniz Düşler Akademisi'nin kapıları herkese açık. Her dönem ziyaret edebileceğiniz bir sergi, köyün eski ilkokuluna ve köy hayatına ait bazı eşyalarının sergilendiği alan ilginizi çekebilir. Hepsi bir yana böyle bir oluşumu yakından tanımak, biraz köy havası almak, daha serin bir havaya çıkmak yeter de artar bile...