Büyükanne

Büyükanne, "Atlar ve İnsanlar" Atlı kamp, "Likyalı Olmak" arkeoloji kampı ve her yıl  Haziran ve Kasım ayında yapacacakları "Keçilerin İzinden" isimli 3 günlük keçi yolu yürüyüşleri düzenliyor.

Atlı Kampları Mayıs Haziran Eylül ve Ekim aylarında oluyor. Arkeoloji Kamplarını Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül, Ekim aylarında yapıyorlar. Tüm kamplar 3 gece 4 gün sürüyor. Belli bir süreliğine tatil için gelecek olan kişilere önceden iletişime geçmeleri halinde özel turlar da düzenliyorlar.

Büyükanne'nın kurucusu Zeynep atlara gönül vermiş biri. Atlı kampları amatörler biniciler için tasarlanmış. Kamp boyunca şamanik bir ritüelle herkes kendi atını seçiyor ve onunla eğitim alırken, o atın tüm ihtiyaçlarını da kendileri gideriyorlar. Tımar etmek, nal çakmak, beslemek gibi... Kampta korku duygusunu nötürlemek için ses beden nefes çalışmaları da yapıyorlar. Bir meditasyon tekniğiyle ses frekansını kullanarak ataların bilgilerine bağlanarak yaptıkları çalışmalar atla ezelden bu yana iletişimde olduğumuzu yeniden hatırlatıyor. Atlı kamplarda belgesel çalışmaları da yapıyorlar. Belgeledikleri dökümanları da katılımcılarla paylaşıyorlar 

Keçilerin İzinden kampı için hazırlık aşamasındalar. Burada amaç eski geleneği sürdüren çobanların yaşamına belli bir süre dahil olabilmek ve bunu belgelemek. 

Arkeolojik Kamplar Sinan Erer önderliğinde yapılıyor. Sinan uzun yıllardır bölgede araştırmalar yapan ve Likya Uygarlığı konusunda uzmanlaşmış bir tarihçi. Likya uygarlığının yapısı ve yaşayışıyla ilgili bilgilerin alındığı ve hangi rotayı kullanıyorsanız oralarda konaklayarak o zamanın yaşayışını tezahür ettirdikleri kamplar bunlar. 
"Büyükanne Kampları" 1235 defa görüntülenmiştir